УЧЕБЕН ПРОЦЕС: - Учебният материал се покрива за 8 месеца от октомври до май - Учебният час е с продължителност 45 минути - Вариантите за учебните занятия са: през седмицата 1x3 уч.часа, сутрин или следобед, в зависимост от уч. програма през почивните дни 1x3 уч.часа за всеки от предметите
УЧЕБНИ МАТЕРИАЛИ: - Специално подготвени теми по програма на Магнаура - Примерни изпитни тестове
КУРС ПО МАТЕМАТИКА Подготовка - в процеса на обучението се преговарят теоретичните понятия, математическите правила и теоремите, необходими при решаването на типовете задачи, включени в теста. Акцентира се на задачите, изискващи логическо мислене и бързо пресмятане на стойности. Обучението на кандидат-гимназистите е подчинено на създаване на умения за работа с тест, който е част от изпитния формат(първи модул). Отработват се специфични стратегии позволяващи бързо решаване на тестови задачи със зададени отговори. Целенасочено се работи върху решаването на задачи, характеризиращи се с по-висока степен на трудност(втори модул). Текущ контрол - в края на всяка преговорена единица се правят тестове, които дават ясна представа за степента на овладяване на материала. След приключване на преговора се решават тестове с формата на външното оценяване (изпита). Методика - индивидуалната работа с децата е особен приоритет, поради което е ограничен броя на участниците в една група. Предимството на нашата методика е затвърждаване на знанията чрез системни домашни работи, писмени и устни упражнения. Всеки наш ученик получава препоръки за работа с допълнителни материали.
КУРС ПО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА Подготовка - работи се върху анализите на изучаваните литературни произведения, върху запознаването с литературно-теоретичните понятия и тяхната употреба и върху техниките за писане на трансформиращ преразказ. По време на учебните занятия в курса се провеждат езикови и литературни упражнения, анализира се и се обяснява всяка допусната грешка. Върху пропуските в знанията се работи до пълното им отстраняване. Работи се по всички дялове на българската граматика, включени в изпитната програма на МОМН за кандидатстване след 7 клас: - фонетика - изучава се звука и звуковите промени в думите; - морфология - изучава се думата като словоформа; - синтаксис - изучават се законите, по които думите се свързват; - лексикология - изучава се значението на думите и приложението им и др. Текущ контрол - след завършването на всяка граматична единица и на всяко литературно произведение се правят контролни тестове, които да проверят усвояването на материала, а в края на подготовката се полагат примерни общи тестове, изцяло съобразени с формата на изпита. Методика - насочена към усвояване на нови знания и създаване на трайни умения за решаване на тестови задачи по български език и литература. Развиват се умения за прилагане на граматичните, правописните, пунктуационните и лексикалните норми на съвременния български книжовен език. ПРОБНИ ИЗПИТИ - в края на курса учениците могат да се явят на пробни изпити по БЕЛ и математика, които ги поставят в реални изпитни условия.
|
|